Naše úspěchy a ocenění

Titul Best Managed Companies 2021, 2022, 2023 a 2024Ocenění BMC

V roce 2021 byla firma GUMEX společností Deloitte oceněna jako jedna z 16 nejlépe řízených firem v ČR v programu Best Managed Companies. V roce 2022 i v roce 2023 se nám podařilo titul obhájit. V roce 2024 jsme titul obhájili počtvrté a zařadili jsme se tak do kategorie GOLD.

Jedná se o uznávaný globální program podporující rozvoj a oceňující kvalitu a úspěch předních soukromě vlastněných a řízených společností. Staví na osvědčené globální metodice Deloitte, která hodnotí kvalitu řízení firmy a managementu v následujících oblastech: strategické směřování, produktivita a inovace, firemní kultura, a struktura řízení a finanční výkonnost. Program byl založen v roce 1993 v Kanadě a od té doby představuje nejvýznamnější podnikatelské ocenění svého druhu.

Na fotografii přebírají ocenění dva ze spolumajitelů firmy GUMEX, bratři Libor a Dušan Sedláčkovi.

Ocenění Best Managed Companies 2021 přebírají Dušan a Libor Sedláčkovi.

Více informací o tomto programu naleznete na stránkách Deloitte a také v článku, který představuje všech 16 oceněných firem pro rok 2021.

3. místo v soutěži Ocenění českých lídrů 2022 v JM kraji

3. místo v soutěži Ocenění českých lídrů 2022 v JM kraji

Na fotografii drží ocenění dva ze spolumajitelů firmy GUMEX, bratři Libor a Dušan Sedláčkovi.

1. místo v soutěži Vodafone Firma roku 2019 v JM kraji

V roce 2019 získala firma GUMEX cenu Hospodářských novin v soutěži Vodafone Firma roku 2019 v Jihomoravském kraji. 

Na fotografii přebírá ocenění zakladatel společnosti GUMEX Jan Sedláček se svou dcerou, personální ředitelkou Janou Lagovou a svým synem, marketingových ředitelem Liborem Sedláčkem.

1. místo v soutěži Ocenění českých lídrů 2019 v JM kraji

V roce 2019 se stala firma GUMEX vítězem OCENĚNÍ ČESKÝCH LÍDRŮ v Jihomoravském kraji. Rozhovor se zakladatelem firmy Janem Sedláčkem se můžete podívat zde.

Do finále se dostalo 89 firem s nejlepšími ekonomickými výsledky. Ty byly vybrány z 1307 společností, které vyhověly kritériím soutěže. O jejich výběr se postaral odborný garant soutěže společnost CRIF – Czech Credit Bureau. Celkem 43 % z nich tvoří rodinné firmy, 63 % pak působí prostřednictvím svých produktů a služeb v zahraničí.

Více jak polovina společností 62,5 %, které se dostaly do finále letošního ročníku OCENĚNÍ ČESKÝCH LÍDRŮ, na českém trhu působí více jak 20 let a celkem 54 % byly založeny v první polovině 90. let. 

Na fotografii přebírá ocenění marketingový ředitel společnosti GUMEX Libor Sedláček.

Rozhovor s majiteli firmy GUMEX v časopise FORBES

V časopise Forbes vyšel rozhovor s rodinou Sedláčkových, kde se dozvíte, co vše obnášelo vybudovat úspěšnou rodinnou firmu. Hlavní slovo si vzal Libor Sedláček, kterému patří třetina firmy GUMEX. V rodinném podniku se stará o marketing. Jeho starší bratr Dušan je ředitelem a mladší sestra Jana vede HR oddělení. Firmu založil jejich otec Jan Sedláček.

Celý rozhovor si můžete přečíst zde.

GUMEX mezi finalisty Ocenění českých lídrů 2018

V roce 2018 jsme se stali finalisty projektu Ocenění českých lídrů 2018 pro Jihomoravský kraj. Jsme pyšní na to, že jsme součástí této vybrané společnosti. Vyhlášení českých lídrů za rok 2018 si můžete prohlédnout zde.

Do projektu OCENĚNÍ ČESKÝCH LÍDRŮ je společnost nominovaná na základě analýzy veřejně dostupných údajů všech společností v České republice zpracovaných odborným garantem, kterým je prestižní mezinárodní společnost, specialista na rating a scoring firem, CRIF – Czech Credit Bureau, a. s.  Předpokladem je dostupnost závěrek za rok 2015 a 2016 a iRating ve stupních 1 - 11.  Součástí registrace je zodpovězení otázek a poskytnutí ekonomických výsledků posledního období (tj. rok 2017). Společnosti dále musí splňovat pravidlo 100% českého vlastnictví a českého občanství majitelů, pravidlo ročního obratu 200 milionů korun aspoň a výše bez omezení, minimálního počtu 50 a více zaměstnanců a v neposlední řadě mají podvojné účetnictví nejméně po dobu 4 let.

2. místo v soutěži Vodafone Firma roku 2017 pro JM kraj

V soutěži Vodafone Firma roku 2017 jsme se umístili v Jihomoravském kraji na krásném 2. místě! Těší nás, že tak jako víno zraje v čase, my stoupáme postupně výš - oproti roku 2015 jsme si zase o jednu příčku polepšili!
 
Na fotografii přebírají ocenění dva z jednatelů společnosti GUMEX: Jana Lagová a Jan Sedláček.

 

Jsme mezi stovkou největších rodinných firem Forbes 2017

Květnový Forbes zařadil naši firmu mezi 100 největších rodinných firem.

Cena veřejnosti v soutěži Equa bank Rodinná firma roku 2016

V 5. ročníku soutěže Equa bank jsme byli nominováni mezi 10 nejlepších rodinných firem roku 2016.

Zároveň jsme získali Cenu veřejnosti: 49% všech hlasujících zvolilo GUMEX jako svého favorita!

Na fotografii přebírají ocenění veřejnosti majitelé firmy: Jan, Dušan a Libor Sedláčkovi a Jana Lagová.

Napsali o nás na BusinessInfo

O tom jak porážíme konkurenci si můžete přečíst na portále BusinessInfo.cz v článku: Strážnická firma GUMEX vsadila na férovost a zapojení celé rodiny.

Článek vznikl v prosinci 2016 a svůj přístup k podnikání v něm vyjádřil náš zakladatel Jan Sedláček společně s marketingovým ředitelem firmy Liborem Sedláčkem.

3. místo ve Firmě roku 2015 za Jihomoravský kraj!

Jsme hrdí na to, že odborná porota soutěže Firma roku 2015 ocenila vývoj naší firmy i výsledky práce všech našich zaměstnanců. Příběh naší firmy vypovídá o cestě dvou generací jedné rodiny za svým snem.

Bývalý poštovní úředník Jan Sedláček, který založil v roce 1994 firmu GUMEX  v pronajaté garáži, přibral v roce 2003 do vedení společnosti i své děti. Společně se snažíme prosazovat férové pracovní podmínky, držíme své slovo a nabízíme zákazníkům ty nejlepší výrobky z pryže a plastu. Myslíme si, že porota ocenila i přístup našich zaměstnanců, kteří v posledních 5 letech procházejí stejně jako firma náročnou proměnou. GUMEX se mění ve společnost, která realizuje zakázkové zpracování výrobků přímo na míru zákazníkům. Naší filozofií je, aby zákazníci dostali výrobek v takové podobě, aby jej mohli vzít a bez dalších úprav rovnou namontovat. To je důvod, proč investujeme do moderních digitálních strojů a do rekvalifikace našich zaměstnanců.

Na fotografii je zachycený jeden z majitelů firmy Dušan Sedláček při přebírání ocenění.

Náš firemní časopis GÉČKO získal v roce 2014 dvě ocenění!

V roce 2014 jsme v soutěži Zlatý středník získali za náš firemní časopis GÉČKO tyto ceny:

1. místo v kategorii  Nejlepší firemní periodikum v sektoru: Průmysl a strojírenství
3. místo v kategorii Nejlepší B2B časopis a noviny

Tato umístění jsou obzvlášť cenná zvláště proto, že jsme se této soutěže s 13 letou tradicí zúčastnili poprvé a konkurence byla opravdu silná. Do soutěže přihlásilo svá firemní periodika 78 firem, měst, univerzit i státních podniků.

Zlatý středník je profesní soutěž, v rámci které jsou hodnoceny firemní tiskoviny, určené k reprezentaci společnosti, prezentaci výrobků a služeb vůči zákazníkům, obchodním partnerům nebo zaměstnancům. Vyhlašovatelem soutěže byl PR Klub, z.s., který vznikl v roce 1998 jako součást Asociace Public Relations Agentur (APRA). Sdružuje jednotlivce, působící v oboru PR i marketingu, a realizuje vzdělávací projekty. Firemní periodika posuzovalo celkem 6 porot, složených z  předních českých profesionálů z oboru komunikace a zástupců České marketingové společnosti.

Na fotografii je marketingový ředitel a spolumajitel firmy Libor Sedláček při natáčení videa o Géčku.