Blog a poradna

Elektroizolanty

V našem sortimentu naleznete elektroizolanty s vrstvenou strukturou.

Samolepky 3M

Samolepky 3M pro bezpečné a trvanlivé upevnění těsnicího materiálu nebo ochranného komponentu. Kdy je použít a které jsou pro různé podklady ty nejvhodnější?

Dodáváme výrobcům zelené energie

Vyrábíte zařízení na úsporu energie? Specializujete se na velké průmyslové instalace, nebo na realizace malých zdrojů tepla a elektřiny na rodinných domech? Servisujete fotovoltaické elektrárny, tepelná čerpadla nebo bioplynové stanice?

Proč zvolit dopravníkový pás z pryže?

Pryžové dopravníkové pásy bravurně zvládají přepravu těžkých a abrazivních materiálů v náročných provozech. Dokážeme je upravit i pro celou řadu dalších využití. Máme je skladem za ceny více než příznivé.

Profily z mechové pryže

Jaké výhody nabízejí těsnicí profily z mechové gumy? Musíme u těsnění z pěnové pryže počítat i s nějakým omezením?

Géčko č. 37 – pořádná žeň tipů z praxe a dobrých nápadů!

Motivem tohoto čísla na sklonku léta 2023 jsou souvislosti – nejen mezi našimi produkty a navazujícími službami, ale i mezi zvolenými typy výrobků a jejich optimálním použitím.

Měření účinnosti fólií do vrat ve skladech GUMEXU

Jak zajistit udržení požadované teploty bez zbytečných ztrát? My ve skladech používáme ve vratech závěsné fólie. V lednu 2023 jsme provedli vlastní měření jejich účinnosti.

A toto se nám nepovedlo...

Jak se co nejlépe „popasovat“ s reklamacemi zákazníků? Ani nám se tyto nepříjemné situace nevyhýbají. Snažíme se je řešit a poučit se i z vlastních chyb.

Kdo je „hlídací pes“ všech peněz firmy?

Rozhovor s finanční analytičkou Martinou Procházkovou, ve kterém se v létě 2023 zamýšlí nad ekonomikou, hledáním souvislostí mezi údaji, sledováním výkonnosti firmy. Co nejvíce ovlivnilo její pohled na data? Jak řeší krizové scénáře? Zná recept na úspěšné hospodaření?

Rád se podílím na procesu výroby

Montér výroby Matyáš Pospíchal se u nás velmi rychle zaučil a také dobře „zapadl“ do pracovního týmu, kde nejčastěji obsluhuje výsekový lis. Proč je pro něj odladění matrice velká výzva? Co stíhá v průběhu jediného pracovního dne? Nejen o tom hovořil v květnu 2023 s personální ředitelkou Janou Lagovou.

Víceúčelové servisní hadice

Čím spolehlivě nahradit nefunkční tlakové, olejové nebo horkovodní hadice? Vysoce výkonná alternativní hadice Semperit SUPREME® je skvělou volbou!

Robustní spojky s kulovými klouby pro hadice na kapaliny

Jak zabránit úniku přepravovaného, většinou nevábně zapáchajícího tekutého média? Pro tlakovou dopravu průmyslové vody, kalů, odpadů a fekálií a k rychlému propojení více hadic v jeden celek slouží robustní spojky. V čem se liší „kardanové“ spojky od klasických pákových? Co je potřeba znát pro správný výběr spojky, když ta původní doslouží?

Výrobky a dílce malých rozměrů

Potřebujete pro vaši aplikaci výrobky malých rozměrů – tedy například malé součástky nebo těsnění, krátké hadičky, trubičky s malým průměrem? I pro zhotovení drobných dílů nebo atypické zakázky máme potřebné technologie, know-how našich specialistů výroby a zájem vyjít vám vstříc!

Rychlá poptávka – GUMEX

V dubnu 2023 jsme naše Centrum poptávek rozšířili o další interaktivní poptávkové formuláře. Můžete je využít pro rychlé a spolehlivé poptávky po dalších kategoriích zboží z našeho sortimentu i pro navazující služby. Tato rychlá on-line poptávka vám dá jistotu, že jste na nic podstatného nezapomněli!

Géčko č. 36 má skvělý jarní říz!

V tomto čísle jsme věnovali velký prostor malým věcem – co do rozměru a množství, rozhodně však ne z hlediska významu! V květnu 2023 vám přinášíme spoustu zajímavých informací, které jsme vyzvěděli od spolupracovníků z nákupu, obchodu i výroby.

Přispívá ke spokojenosti zákazníků, ačkoliv ji neznají

Zákazníci se samozřejmě nejlépe znají s našimi pracovníky, kteří o ně osobně „pečují“. Ale i další zaměstnanci, kteří jsou pro zákazníky „neviditelní“, přispívají k hladkému chodu firmy, spokojenosti všech zaměstnanců a tím i ke kvalitě jejich vlastních výkonů. Patří k nim personalistka Zuzana Tomečková, které se na detaily její práce v březnu 2023 ptala personální ředitelka Jana Lagová.

E-shopistky a E-shopisté, chcete dát použitým obalům druhou šanci?

Ekologický způsob balení zboží nemusí být automaticky dražší. Pokud naši zákazníci objednávají na e-shopu, nabízíme jim možnost využít pro zaslání zboží jednou použité kartonové krabice.

Profesionální lepení plastů, pryží, sendvičů

Potřebujete těsnění, dilatační prvek, silentblok, případně jiný výrobek složitějšího tvaru nebo větších či atypických rozměrů, který není běžně dostupný na trhu? Naše know-how, vlastní odborné dílny i osvědčená lepidla využíváme pro průmyslové lepení celé řady materiálů.

Proč je pro firmu důležitý kalkulant?

Kalkulanti sice osobně se zákazníky nejednají, ale jejich práce je velmi přínosná – zkalkulují cenu pro jediný výrobek stejně spolehlivě, jako pro malé nebo velké série. Co všechno přitom musí znát? V březnu 2023 jsme se společně s výrobním ředitelem Petrem Všetulou a našimi kalkulanty zamýšleli nad všemi podmínkami, nezbytnými pro zdárný průběh kalkulace.

Poznáme nepravdivou informaci?

Jak poznat nepravdivou nebo zkreslenou zprávu a jak s ní účinně bojovat? V březnu 2023 jsme na toto téma diskutovali s Patrikem Schoberem, odborníkem na tuto problematiku.