Služby ke kategorii: Profily a výroba těsnění

Zakázky malého objemu

Má vůbec smysl se na nás obrátit, když potřebujete pouze jeden nebo jen pár kusů určitého výrobku? Obáváte se, že budete čekat na vyřízení své specifické zakázky příliš dlouho? V dubnu 2023 jsme v našem nákupu, prodeji i výrobě zjišťovali podmínky realizace maloobjemové zakázky.

Nasekávání dílů na nosiči - KISS CUT

Potřebujete větší množství samolepicích plochých výrobků na rychlou a snadnou aplikaci? Využijte naši novou službu!

Potřebujete atypické části či speciální díly z gumy nebo plastu?

Možná i vy hledáte určitý výrobek, který není k dostání na trhu, a přesto ho nutně potřebujete. Naše výroba na zakázku a speciální technická řešení se mohou osvědčit i u vás.

Tvarové řezání vrstvených izolantů

I obtížně opracovatelné materiály, jako jsou vrstvené izolanty, dokážeme díky moderní technologii a zkušenostem našich montérů výroby nařezat přesně na míru.

Sekání materiálu ve velkých sériích

Potřebujete rychle a přesně vysekat velké množství těsnění, podložek či výplní? Na zakázku zpracováváme všechny námi dodávané kompaktní i mikroporézní materiály, ale i materiál zákazníka. Využijte naši velkosériovou výrobu!

Řezání kompaktních materiálů na digitálním plotru

Provádíme řezání kompaktních materiálů na digitálním plotru. V GUMEXU na zakázku zpracováváme všechny námi dodávané kompaktní materiály. Nejčastěji řežeme ploché těsnicí pryže, ze kterých vyrábíme těsnění na míru. Od jednoho kusu po sériovou výrobu.

Řezání vodním paprskem

Technologie řezání vodním paprskem využívá v podstatě jednoduchý princip. Potřebujeme tenký paprsek vody o určitém průměru, vysokém tlaku a rychlosti, a tím působíme na řezaný materiál. Řezat lze čistým vodním paprskem nebo s přidáním abraziva.

Řezání porézních materiálů na digitálním plotru

Potřebujete profesionálně a rychle vyrobit tvarově náročného těsnění, podložky, výplně, nebo protihlukové stěny z materiálu, který je porézní? Kvalitní zpracování tohoto typu zakázky si vyžaduje speciální strojní zařízení i zkušené montéry výroby. Obojí u nás naleznete.

Nanášení samolepicí vrstvy

Nanášíme samolepicí vrstvu na plošné materiály s využitím profesionálního vybavení (laminátoru). Profesionálně polepujeme plošné materiály na bázi pryže, z pěnového polyuretanu, mikroporézní pěny z PE a PU a těžce lepitelné povrchy PE, PP.

Řezání elastonů na proužky

Elastonové proužky vám připravíme v neomezené délce, garantujeme ostrý řez, nelimitujeme minimální množství. Typ elastonu určíme společně na základě vašich požadavků na elastičnost, protivibrační účinky, nebo odolnost proužků vůči deformaci v tlaku.

Řezání lepených sendvičů

Sendvič je produkt našeho výrobního oddělení, který naši montéři výroby skládají z několika vrstev spojených lepidlem. Může být vytvořen z různorodých materiálů, které se vzájemně liší svými mechanickými a fyzikálními vlastnostmi.

Profesionálně změříme i vaše vlastní produkty

Zajistíme pro vaše výrobky ověření přesnosti požadovaného rozměru a vyhotovení měrového protokolu.

3D řezání vodním paprskem

Díky 3D technologii řezání pro vás můžeme vytvářet prostorové objekty a atypické tvary. Prostorové řezání a obrábění na 3D vodním paprsku využíváme nejčastěji při řezání kompaktních pryží, skla, kamene, kovů, textitu, polyuretanu, teflonu a keramiky.

Lepení sendvičů

Slepíme různorodé materiály s různými povrchy, hustotou i pružností do tzv. sendvičů. Zvolíme nejvhodnější způsob slepení a zaručíme vám skvělý výsledek. Dokážeme si poradit se slepením většiny gumových materiálů, které se liší mechanickými a fyzikálními vlastnostmi.

Výrobky z plstí

Na plotru, vodním paprskem nebo na výsekovém lisu vám zhotovíme těsnění z lisované vlněné plsti v různých tloušťkách i hustotách přímo na míru: mezikruží, dorazy, atypické tvary.

Zkracování pryžových profilů a hadic na požadovanou délku

K sekání hadice či profilu z mikroporézní i kompaktní pryže využíváme poloautomatickou pneumatickou sekačku, kde je řez prováděn pomocí nože připojeného ke vzduchovému pístu.

Spojování profilů Pireli

Těsnicí profily s kovovou výztuhou spojujeme do požadovaných tvarů vulkanizací. Službu spojování profilů Pireli s kovovou výztuhou nabízíme od 100 kusů požadovaných spojů. Zakázky v sériových a ultrasériových objemech cenově zvýhodňujeme.

Polepování násypek oděruvzdornou pryží

Dokážeme ochránit vnitřní stěny násypek proti oděru při přepravě materiálu. Stěny zásobníku zaměříme a polepíme dle požadavku oděruvzdornou pryží.

Lepení silikonových profilů pro potravinářství

Provádíme lepení silikonových profilů, které se používají jako profilová těsnění. Jsou vhodná například k utěsnění vík kotlů, nádrží a tanků. Využívají se rovněž ve fritézách, várnicích, termosech, pečicích troubách, konvektomatech. Jedná se také o dosedací plochy myček, těsnění pro víka palírenských kotlů.

Slepování profilů do požadovaných tvarů

Pryžové profily spojujeme na zakázku lepením. Tento druh spoje zabrání nežádoucím ztrátám kapaliny nebo plynu a předchází propustnosti. V porovnání s ostatními metodami spojování dochází při přesném slepení k rozložení statického i dynamického zatížení a napětí na celkovou plochu spoje.

Výroba atypických rozměrů těsnění lepením

Vycházíme vstříc požadavkům zákazníků na zhotovení těsnění v nestandardních tvarech i rozměrech. Lepení používáme jako osvědčený způsob dosažení potřebného atypického těsnění.

Vyrábíme polyuretanové násypky a rukávce

Násypky, výsypky nebo rukávce - to vše pro vás vyrobíme z polyuretanových desek. Výsledný produkt je odolný vůči otěru, roztržení a únavovému opotřebení. 

Těsnění do bloku motoru

Vyrábíme těsnění do bloku motoru. Vyřezáváme je na digitálním plotru pro naše zákazníky z materiálů jako je Dimersil nebo Viton.

Výroba nadrozměrných dorazů

Vodním paprskem dokážeme nařezat i výrobky podle zcela atypických zadání.

Výroba organizérů a pořadačů

Schází vám v nářadí nebo v náhradních dílech přehled, nedaří se vám udržet systém a pořádek? Potřebujete tyto předměty kamkoliv přenést v neporušeném stavu? Pak je načase zamyslet se nad správným organizérem.

O-kroužky a jejich zakázková výroba

Tyto kruhové těsnicí prvky vám naši montéři výroby zhotoví v požadovaných rozměrech a v nejkratším možném termínu. Je to také nejrychlejší způsob, jak si zajistit libovolný O-kroužek z metráže pokud dojde např. k havárii, když jej nemáte skladem.

Vzorky profilů na 3D tiskárně

Nabízíme vám možnost vyzkoušet si model profilu ještě před zadáním výroby vlastního profilu. Model profilu pro vás připravíme na 3D tiskárně a vy si tak můžete ověřit správnost vašeho nákresu přímo v provozu ještě před zadáním do výroby.

2D frézování drobných výrobků

Požadujete pouze malou sérii výrobků nebo atypický tvar finálního produktu? V našem oddělení výroby provádíme současně jak 2D frézování, tak i 2D tvarové vyřezávání. Jaké výrobky nejčastěji frézujeme, které materiály jsou pro to vhodné a které naopak nedoporučujeme. Výhody frézování oproti vstřikolisu. 

Výrobky z teflonu na míru

Požadovaný tvar z teflonu zhotovíme pomocí vysokotlakého vodního paprsku. Výrobky si můžete objednat z teflonu, který naleznete v našem sortimentu, nebo vám je připravíme z vaší vlastní teflonové desky.

Výroba násypek a gumových rukávců

Ploché pryže lepíme do tvaru rukávců. Pryžové rukávce mohou mít válcový nebo kónický tvar. Takto zpracovaná guma slouží jako atypické vedení vzduchu nebo sypkých materiálů.

Řezání profilů na sekacím stroji

Potřebujete nařezat velké množství profilů na požadovanou délku? K dispozici máme automatickou děličku (průmyslový plně automatický sekací stroj), která vám zajistí čistý řez a ohlídá přesnou délku sekaného profilu. Provedeme jak zkrácení profilu, který u nás v GUMEXU zakoupíte, tak i vašeho vlastního. 

Krácení profilů PIRELI

Potřebujete upravit profily na požadovanou délku? Nařežeme vám i profily s kovovou výztuhou.