Profily a výroba těsnění

Řezání kompaktních materiálů na digitálním plotru

Provádíme řezání kompaktních materiálů na digitálním plotru. V GUMEXU na zakázku zpracováváme všechny námi dodávané kompaktní materiály. Nejčastěji zpracováváme ploché těsnicí pryže, ze kterých vyrábíme těsnění na míru. Od jednoho kusu po sériovou výrobu.

Řezání porézních materiálů na digitálním plotru

Provádíme řezání porézních materiálů a těsnění. Hledáte rychlé zhotovení porézního, tvarově náročného těsnění, podložky, výplně nebo protihlukové desky?

Řezání lepených sendvičů

Provádíme řezání lepených sendvičů. Díky kombinaci různých materiálů, jejich slepení v požadovaných tloušťkách a následné vyřezání do požadovaných tvarů dokážeme zhotovit kompletní výrobek, který stačí jen vzít a namontovat.

Nanášení samolepicí vrstvy

Nanášíme samolepicí vrstvu na plošné materiály s využitím profesionálního vybavení (laminátoru). Dokážeme polepit široké i těžce lepitelné povrchy.

Řezání vodním paprskem

Technologie řezání vodním paprskem využívá v podstatě jednoduchý princip. Potřebujeme tenký paprsek vody o určitém průměru, vysokém tlaku a rychlosti, a tím působíme na řezaný materiál. Řezat lze čistým vodním paprskem nebo s přidáním abraziva.

Vulkanizace profilů Pireli

Těsnicí profily s kovovou výztuhou spojujeme do požadovaných tvarů vulkanizací. 

Polepování násypek oděruvzdornou pryží

Dokážeme ochránit vnitřní stěny násypek proti oděru při přepravě materiálu. Stěny zásobníku zaměříme a polepíme dle požadavku oděruvzdornou pryží.

Lepení silikonových profilů pro potravinářství

Provádíme lepení silikonových profilů pro potravinářská zařízení. Tyto silikonové profily se používají jako různá profilová těsnění, například do vík kotlů, nádrží a tanků. Pro lepení silikonu je třeba mít zkušenosti - a ty my máme.

Slepování profilů do požadovaných tvarů

Provádíme slepování profilů do požadovaných tvarů. Slepujeme prodily všech tvarů. Nejčastěji slepujeme profily základních průřezů z mikroporézní i kompaktní pryže: kruh, obdélník, čtverec.

Výroba atypických rozměrů těsnění lepením

Slepujeme rovné, ploché materiály (mikroporézní i kompaktní). Vzájemný spoj vytvoříme tak, abychom dosáhli požadovaného tvaru.

Vyrábíme polyuretanové násypky a rukávce

Násypky, výsypky nebo rukávce - to vše pro vás vyrobíme z polyuretanových desek. Výsledný produkt je odolný vůči otěru, roztržení a únavovému opotřebení. 

Těsnění do bloku motoru

Vyrábíme těsnění do bloku motoru. Vyřezáváme na digitálním plotru pro naše zákazníky z materiálů jako je Dimersil nebo Viton.

Výroba nadrozměrných dorazů

Výroba nadrozměrných dorazů.

3D řezání vodním paprskem

Díky 3D technologii řezání pro vás můžeme vytvářet prostorové objekty a atypické tvary. Prostorové řezání a obrábění na 3D vodním paprsku využíváme nejčastěji při řezání kompaktních pryží, skla, kamene, kovů, textitu, polyuretanu, teflonu a keramiky.

Výroba organizérů a pořadačů

Chybí vám v nářadí nebo v náhradních dílech přehled, pořádek, možnost kamkoliv je přenést v neporušeném stavu?

Nabízíme řešení: vyrábíme speciální vnitřní výplně do přenosných kufříků, uzavřených skříní, zásuvek i otevřených vzorkoven.

Výrobky z plstí

 Nejen v průmyslu, ale i ve všech odvětvích uplatnění moderního designu má v posledních letech plst své nezastupitelné místo. A my vám připravíme plst pro další zpracování nebo kompletaci s jinými materiály přesně do požadovaných tvarů.

O kroužky a jejich zakázková výroba

Sháníte těsnění do potrubí – např. vzduchotechniky a do méně namáhaných spojů?

Lepení sendvičů

Slepíme různorodé materiály s různými povrchy, hustotou i pružností do tzv. sendvičů. Zvolíme nejvhodnější způsob slepení a zaručíme vám skvělý výsledek. Dokážeme si poradit s většinou pryžových materiálů, které se liší mechanickými a fyzikálními vlastnostmi.

Řezání elastonů na proužky

Potřebujete nařezat elaston na proužky? Proužky z elastonu (recyklované pryže spojené polyuretenem v jeden celek) vám nařežeme na našich strojích v oddělení výroby. Na skladě máme dostatečné zásoby různých typů elastonu.

Vzorky profilů na 3D tiskárně

Nabízíme vám možnost vyzkoušet si model profilu ještě před zadáním výroby vlastního profilu. Model profilu pro vás připravíme na 3D tiskárně a vy si tak můžete ověřit správnost vašeho nákresu přímo v provozu ještě před zadáním do výroby.

2D frézování drobných výrobků

Požadujete pouze malou sérii výrobků nebo atypický tvar finálního produktu? V našem oddělení výroby provádíme současně jak 2D frézování, tak i 2D tvarové vyřezávání.