Montáž a servis dopravníkových pásů z netkané textilie

Dopravníkové pásy z netkaného polyesteru známé také jako plstěné nebo filcové pásy, se používají zejména v kombinaci s výsekovými nástroji či digitálními řezacími plotry. Při přepravě po tomto pásu se choulostivé nebo křehké zboží o dopravníkový pás neodírá a nepoškodí se.

Tento pás vydrží, i když pronikne vibrační nůž plotru, anebo na něj dopadají ostré kovové nože vysekávacího zařízení. Po proražení se netrhá ani netřepí. 

Dopravníkové pásy z plsti se používají také v pekařských provozech – jsou součástí vyvalovacích strojů nebo pásů na sušenky či pečivo.

Co dělat, když je pás vážně poškozen

Pokud je pás z netkané textilie neboli filcu již vážně poškozen nebo se po dlouhodobém používání síla (tloušťka) použité textilie velmi ztenčila, nebo je pás značně mechanicky poškozen, naši montéři výroby:

  • ověří v daném provozu všechny potřebné technické rozměry a parametry
  • změří průměr válců
  • v našem oddělení výroby připraví nový pás přímo na míru požadavků zákazníka

Jak probíhá montáž

Pro spojení tohoto typu dopravníkového pásu si naši montéři výroby vytvoří studeným řezem vodního paprsku spoj ve tvaru stromečku typu puzzle, na který máme vlastní program. Poté odvezou nový pás k zákazníkovi, demontují starý poškozený pás a natáhnou nový pás z netkané textilie či plsti.  Spoj dopravníkového pásu zafixují na místě slepením pomocí speciálního lepidla, které se nám osvědčilo pro daný typ pásu i spoje. Hotový pás napnou, zkontrolují kolmost spoje, finálně seřídí a otestují ve zkušebním provozu.

Pravidelná prohlídka

Nezapomeňte: pravidelná prohlídka a včasná oprava případných drobných trhlin vám zaručí dlouhodobě bezvadné fungování tohoto dopravníkového pásu!

Pošlete nám poptávku

Montáž a servis dopravníkových pásů z netkané textilie