Montáž a servis dopravníkových pásů z netkané textilie

Tyto dopravníkové pásy z netkaného polyesteru známé také jako plstěné nebo filcové pásy, se používají zejména v kombinaci s výsekovými nástroji, digitálními řezacími plotry nebo jimi jsou osazeny na balicí linky křehkého zboží.
Při přepravě po tomto pásu se choulostivé nebo křehké zboží o dopravníkový pás neodírá a nepoškodí se.
Současně se vážně nepoškodí ani tento pás, když do něj pronikne vibrační nůž plotru, anebo na něj dopadají ostré kovové nože vysekávacího zařízení.
V praxi to znamená, že se tento typ dopravníkového pásu po proražení netrhá ani netřepí. Vydrží opravdu hodně.  

Dopravníkové pásy z plsti se používají také v pekařských provozech – jsou součástí vyvalovacích strojů nebo pásů na sušenky či pečivo.

Pokud je pás z netkané textilie či filcu již vážně poškozen nebo se po dlouhodobém používání síla (tloušťka) použité textilie velmi ztenčila, nebo je pás značně mechanicky poškozen, naši montéři výroby:

  • ověří v daném provozu všechny potřebné technické rozměry a parametry
  • změří průměr válců
  • v našem oddělení výroby připraví nový pás přímo na míru požadavků zákazníka


Pro spojení tohoto typu dopravníkového pásu si naši montéři výroby vytvoří studeným řezem vodního paprsku spoj ve tvaru stromečku typu puzzle, na který máme vlastní program. Poté odvezou nový pás k zákazníkovi, demontují starý poškozený pás a natáhnou nový pás z netkané textilie či plsti.  Spoj dopravníkového pásu zafixují na místě slepením pomocí speciálního lepidla, které se nám osvědčilo pro daný typ pásu i spoje. Hotový pás napnou, zkontrolují kolmost spoje, finálně seřídí a otestují ve zkušebním provozu.

Nezapomeňte: pravidelná prohlídka a včasná oprava případných drobných trhlin vám zaručí dlouhodobě bezvadné fungování tohoto dopravníkového pásu!

Pošlete nám poptávku

Montáž a servis dopravníkových pásů z netkané textilie