Úprava hran pro kamenický roh

Kamenický roh (kamenická hrana) je velmi náročný na zpracování. Kromě pečlivého a zkušeného pokladače, vyžaduje totiž nařezané obklady, dlažbu nebo kamenné desky v úhlu 45°.

Pokud si chcete kamenický roh nařezat sami na obkladačské pile, je nezbytné zakoupení ostrého diamantového kotouče. Navíc při ručním řezání je vysoké riziko prasknutí řezaného materiálu.

Řezání obkladů a dlažby se zárukou úspěchu

V GUMEXU vám kvalitní kamenický roh dokážeme zaručit i u velmi náročných materiálů. Na naší centrále ve Strážnici máme k dispozici technologii řezání materiálu vysokotlakým vodním paprskem pod zadaným úhlem (tzv. 3D řezání).

Díky technologii tak dokážeme zajistit:

  • rovné řezy i tvarové výřezy dle dodané výkresové dokumentace
  • čisté zpracování bez zaprášení dodaného materiálu

 

Neriskujte prasknutí dlaždice a kontaktujte nás

 

Řezání obkladů a dlažby

Co vlastně znamená pojem kamenický roh?

Jedná se o úhledné spojení míst, kde se keramické dlaždice nebo kamenné obklady setkávají pod pravým úhlem, aniž byste museli použít kovové nebo plastové lišty – mohou to být rohy, schody, sloupy a podobně.

Kamenický roh je označován také termínem jolly edge neboli jolly cut.

Samotný roh vzniká tak, že se nařezané desky lepí „na pokos“ – dvě dlaždice se přiloží řezy k sobě a vznikne tak roh v pravém úhlu 90°.

Řezání obkladů a dlažby pod úhlem s nejistým výsledkem?

Řezání tvrdých obkladačských materiálů pod úhlem 45° vyžaduje opravdu výborné vybavení. Z hlediska provedení čistého a bezotřepového řezu je zpracování některých materiálů velmi obtížné. Patří sem: velmi tvrdé slinuté dlažby, velkoformátové těžké dlažby nebo kamenný obklad plotu.

Pokud se o řezání chcete pokusit sami a nemáte náležité vybavení, tedy brousíte ručně, hrozí odštípnutí nebo prasknutí obkladu, případně dlažby. Kromě ztráty plynoucí ze znehodnocených dlaždic dochází často k nepříjemné situaci, kdy poškozený kus už není čím nahradit.

Přesně pro tyto případy je vám ve Strážnici k dispozici GUMEX s moderní technologií 3D řezání vodním paprskem.