Vyrábíme kovové flexi potrubí

Lehce tvarovatelné natahovací vzduchotechnické potrubí jsme schopni vyrobit do 2 dnů v různých průměrech i délkách (max. 15 m), rovněž ve větším množství (desítkách kusů).

Flexi potrubí

Pomocí technologie HAFLEX vyrábíme ohebné hliníkové hadice SEMI ALG ze svinuté hliníkové fólie v souladu s normou ČSN EN 13180. Ventilační potrubí vyráběné podle této normy je tvarovatelné a splňuje požadavky na větrání budov (Rozměry a mechanické požadavky na pružné potrubí).

Uplatnění flexibilní vzduchotechnické hadice SEMI ALG

Vzduchotechnické kovové potrubí je nedílnou součástí vzduchotechnických technologií na pracovištích i v obytných budovách. Jedná se o profilovaný a spirálově stáčený pás z hliníkové slitiny. Tato flexibilní hliníková hadice pro rozvod vzduchu z vytápění, větrání i nasávání vzduchu je kompatibilní s pevně instalovanými prvky a dalšími komponenty.

Kontaktujte nás

Technické parametry

- Standardní délka:

  • 1 m
  • 3 m,
  • 5 m 
  • Na objednávku vyrobíme i odlišné délky přímo na míru, až do 15 m.

- Vnitřní průměr: 80 – 250 mm
- Tloušťka materiálu: AL 0,05 a 0,06 mm v závislosti na průměru, maximálně 0,12 mm
- Pracovní teplota: -25 °C / +250 °C
- Pracovní tlak: 2 000 Pa (0,02 bar)

Flexi potrubí

Upozornění

Výrobní délka je ta délka, ve které byla hadice vyrobena. Při zakázkové výrobě je zapotřebí vyzkoušet, jaká délka bude skutečně potřeba (je nutné vzít ohled na stlačení kovového potrubí pro přepravu, tedy na cca 25-30 % původní délky, a poté jeho následné natažení).

Doplňky k flexipotrubí

K hliníkové vzduchotechnické hadici SEMI ALG doporučujeme příslušenství:

Doplňky k flexipotrubí

BaleníFlexi potrubí - balení

Natahovací vzduchotechnické potrubí od nás obdržíte ve stlačeném stavu, pro větší odběry připravujeme balení do krabic. Hliníkové hadice jsou poměrně křehké, proto je balíme do speciálních krabic, vyrobených přímo na míru dle průměru, množství a délky flexipotrubí. Krabice sami formátujeme, přizpůsobíme je vašemu rozměrovému zadání. Pokud to dovolí průměr jednotlivých flexi hadic, zasíláme je vložené do sebe. 

Flexi potrubí vyrobíme ve stříbrnéčerné matné i lesklé nebo nerezové variantě, také ve 2vrstvém provedení, které je pevnější a lépe drží tvar.

 

Nerezové provedení SEMI SSG  

v délce 3 m, 5 m nebo v metráži je v porovnání se SEMI ALG méně flexibilní. Je vhodné pro přímější rozvody elektrotechniky – například pro statické aplikace ve ventilačních a větracích zařízeních. Zvládne odsávání vzduchu i mírně agresivních výparů nebo vzduchu s krátkodobou teplotou až +600 C°.

Pro upevnění doporučuje použít nerezové spony SUPRA WR nebo GBS W4

Lehké nerezové flexibilní potrubí dobře drží tvar i průřez. Dodáváme je v roztaženém stavu, hadici není vhodné stlačovat.

 

Kontaktujte nás, vyřešíme společně optimální délky, komplet s příslušenstvím i způsob balení, který osloví vaše zákazníky (připravíme vám označení na štítcích včetně vašeho vlastního kódu).

 

Zajímá vás, jak flexi potrubí přímo u nás vyrábíme? 

 

Vzduchotechnické tvarovatelné potrubí, zhotovené rychle a přímo na míru, zlevní finální instalaci. Nepotřebuje žádné dodatečné úpravy.

Kovové flexi potrubí v černé barvě