Výroba montážních šablon

Pro všechny výrobce strojů, zaměstnance montážních firem, ale i ostatní řemeslníky dokážeme vyrobit šikovnou pomůcku - montážní šablonu. Poslouží ke správnému a bezpečnému upevnění těžkých a tvarovaných strojů a přístrojů do podlahy, při instalaci menších zařízení na stěnu, k rychlému naplňování vzorků do vzorkovníků apod. Dle síly použité fólie, která odpovídá požadovanému účelu, může být použita buď jednorázově, nebo i opakovaně.

Pomáháme zákazníkům s tímto zadáním

  • Jak připravit podkladovou plochu, zafixovat, nebo předvrtat montážní otvory.
  • Jak usadit či přichytit soustruh, vstřikolis, stacionární těžký stroj, nebo tvarově atypické zařízení.
  • Jak zařízení natřít, nalakovat tak, aby barva či lak nepronikly mimo stanovený prostor.
  • Jak provést tuto akci, která by se měla podařit napoprvé, protože každý další pokus nebo chybné provedení znamená narušení podkladu, složitou manipulaci se zařízením, prodloužení celé zakázky, ohrožení montážníků nebo naopak budoucích uživatelů, poškození nebo zašpinění okolních částí stroje nebo prostoru.

Výroba montážních šablon

Pomocí digitálního plotru nařežeme přesně podle dodaného výkresu montážní šablonu z fólie, a to včetně otvorů. Výhodou šablony z fólie je její nízká nákladovost a tenké provedení, které umožní rychlou a přesnou montáž. Jestliže se jedná o šablonu, určenou pro rychlou kompletaci výrobků (např. do vzorníků), případně k zamezení pronikání nanášeného postřiku či nátěru mimo vymezený tvar, vytváříme šablony  také z pevnějšího materiálu, například z pryží. Doporučujeme proto již v poptávce uvést, k jakému konkrétnímu účelu bude šablona při konečné aplikaci použita.

 

Pošlete nám poptávku


Řezání šedé galanterní fólie v síle 0,3 mm, která dále slouží jako spolehlivá montážní šablona pro předvrtání otvorů pro uchycení průmyslového stroje

Výhody montáže podle šablony

Pokud jste výrobce těžkých strojů nebo montážní firma, a ke stroji máte k dispozici tuto jednorázovou pomůcku, kdekoli na světě může proběhnout přesné ukotvení těžkého nebo tvarově složitého zařízení na finálním místě. 

Naši zákazníci šablony s úspěchem používají

  • při montáži průmyslových praček, sušiček (v nemocničních a hotelových prádelnách)
  • při usazování soustruhů, vstřikolisů a podobných těžkých technologií do základny
  • pro instalaci menších zařízení na stěnu
  • při lakýrnických a malířských zakázkách

Vyrobíme vám šablonu pro jeden kus i celé série - nebudeme vás limitovat

Pomocí této detailně připravené šablony, kterou na našem digitálním plotru vyřežeme, se vám podaří zvládnout fyzicky namáhavou i velmi detailní zakázku na „první dobrou“!