Výrobky z teflonu na míru

Požadovaný tvar z teflonu zhotovíme pomocí vysokotlakého vodního paprsku. Výrobky si můžete objednat z teflonu, který naleznete v našem sortimentu, nebo vám je připravíme z vaší vlastní teflonové desky.

Proces výroby

Podle výkresu zákazníka řežeme požadované teflonové výrobky většinou pomocí vodního paprsku. Nejčastěji zpracováváme teflonové desky v tloušťce 2 – 3 mm, ale dokážeme vyřezat požadované tvary i z mnohem silnějších teflonových desek. Teflonové desky v síle 1mm řežeme na digitálních plotrech.

Výhody řezáním tvarových výrobků z teflonu vodním paprskem

  • dochází k malému prořezu opracovávaného materiálu, který je značně finančně náročný, tedy k celkové finanční úspoře
  • vodní paprsek řeže teflon velmi šetrně, nevznikají mikrotrhliny v materiálu
  • na řezaných dílech nedochází k žádným chemickým, mechanickým ani fyzikálním změnám
  • velká variabilnost řezaných tlouštěk teflonových desek

Tip z praxe

Pokud můžeme doporučit, nejlepší dodání teflonového materiálu k dalšímu zpracování je ve tvaru rovně ložených desek. Obtížnější je řezání velmi tenkého (např. 1 mm) teflonu, který je odeslán z výroby již srolovaný a má tvarovou paměť, takže při řezání vodním paprskem je zapotřebí jej zpracovávat se zvýšenou pozorností.

Pokud potřebujete teflon nejen tvarově řezat, ale i frézovat, využijte naši službu 2D frézování – připravíme vám v teflonovém výrobku například drážky, otvory pro šrouby a mnohé další.

V praxi jsme již zhotovovali teflonová těsnění, vhodná pro střídavé teploty a vysoký tlak pro čerpadla, ložiska, kompresory, uzávěry, ventily apod.

Pošlete nám poptávku

výrobky z teflonu