3D řezání vodním paprskem

Díky 3D technologii řezání pro vás můžeme vytvářet prostorové objekty a atypické tvary. Prostorové řezání a obrábění na 3D vodním paprsku využíváme nejčastěji při řezání kompaktních pryží, skla, kamene, kovů, textitu, polyuretanu, technických plastových desek (např. teflonu) a keramiky.

Při řezání 3D tvarů je podmínkou schopnost materiálu být při řezání v rovném stavu - bez zvlnění. U materiálů, které se při položení na podkladovou desku přirozeně vlní není možné zajistit požadovanou přesnost 3D řezu. Například v případě výrobků s úkosy z oděruvzdorných pryží používáme v sílách 20, 25 a 30 mm pryžové desky, které byly vyrobeny a skladovány v rovném stavu.

Pošlete nám poptávku

 

Kvalita a kolmost řezu při řezání vodou

  • Největším přínosem této technologie je 3D řezací hlava s automatickou kompenzací úkosu, která má rozsah naklopení +/- 50°. 
  • Díky tomu můžeme přesně řezat vnitřní i vnější kužely, nebo i jiné tvary s plynulým vnitřním a vnějším úkosem. 
  • Stavaři a obkladači je využívána naše služba řezání dlažby vodním paprskem i díky možnosti vytvořit zkosené hrany u obkladů (tzv. kamenický roh). Díky preciznímu zpracování odpadá nutnost použít hliníkové nebo plastové lišty v rozích. 

Rozměry řezání

Naše možnosti řezání větších rozměrů plošných materiálů na stroji s 3D technologií se rozšířily až na 2 × 3 metry.

Detail řezací hlavy

Rozdíl mezi 2D řezáním a 3D otočnou hlavou je nejlépe vidět na následujícím obrázku.

3D řezání vodním paprsek - detail otočné hlavy

 

Pošlete nám poptávku

Tuto službu poskytujeme i pro malé výrobní zakázkyobraťte se na nás i tehdy, pokud potřebujete třeba pouze jeden nebo pár kusů výrobku. Můžete se pak rozhodnout podle naší konkrétní kalkulace.

 

3D řezání vodním paprskem GUMEX