Elevátorové dopravníkové pásy a jejich montáž

Pro dopravu a skladování sypkých materiálů dodáváme, montujeme i servisujeme korečkové dopravníkové cesty. Dodáváme i samotné korečky včetně šroubů, které si naši zákazníci vymění za opotřebované kusy. Připravujeme také korečkové dopravníkové pásy, které jsou opatřeny děrami pro našroubování korečků.

Elevátorové pásy dodáme podle vašich požadavků

  • bez úprav v požadované délce a šířce
  • s připravenými dírami pro další montáž korečků
  • kompletně osazené i s korečky
  • včetně montáže ve vašem provozu

korečky

 

Pošlete nám poptávku

Jak pásy spojujeme

Elevátorové dopravníkové pásy spojujeme především těmito způsoby:

  • prošroubováním překládaného pásu přes více korečků
  • mechanickámi sponami ELEVATOR

Pryžové elevátorové pásy spojujeme také nerozebiratelným spojem za tepla, přičemž tento spoj doporučujeme výhradně pro krátké a méněnamáhané elevátory.

Jaké pásy doporučujeme

Pro elevátory doporučujeme speciální PVC pásy pro elevátory a velké zatížení v antistatickém provedení. Jsou vhodné i pro potravinářské účely.

Korečky pro elevátory

Stačí si jen vybrat vhodné korečky na našem e-shopu.

  • ocelové svařované korečky
  • ocelové lisované korečky
  • plastové korečky

Ukázka montáže elevátorového dopravníkového pásu

Cílem této zakázky bylo vyřešit havarijní stav v silu na obilí a krmné směsi. Náš specialista nejprve provedl obhlídku nefunkčního pásu, vyhodnotil situaci a po dohodě s provozovatelem sila sjednal montážní akci.

Pás jsme dle odsouhlasených parametrů ve výrobě uřízli na požadovanou míru včetně rezervy a upravili i šířku. Předvrtali jsme rovněž otvory pro uchycení korečků.

Elevátorové dopravníkové pásy a jejich montáž

Naši montéři na místě částečně odkrytovali původní dopravníkový pás a uvolnili napínací prvky. Nalezli místo pro montážní okno, nařízli horní okraj starého nefunkčního pásu a přichytili na něj pomocí šroubů nový elevátorový dopravníkový pás.

Elevátorový dopravníkový pás a jeho montáž

Montéři započali s navíjením nového elevátorového pásu, který již měl z výroby vyvrtané díry pro uchycení korečků. Po navinutí celého nového pásu provedli spojení šrouby. V některých případech se provádí i jiná varianta spojení: např. mechanickými spojkami.

Elevátorové dopravníkové pásy a jejich montáž v provozu.

Následuje namontování jednotlivých korečků. U delších dopravníků se jedná o časově nejnáročnější část celé montáže. Montéři dotáhli elevátorový dopravníkový pás pomocí napínacích prvků na míru. Odzkoušeli jeho chod včetně fungování korečků a předali jej zákazníkovi.

Pošlete nám poptávku