Instalace závěsných fólií

instalace závěsných fólií na míru

Závěsné fólie pro naše zákazníky připravujeme nejčastěji na míru. Vždy zohledňujeme požadavek na šíři jednotlivých pruhů fólie a výšku vrat nebo prostoru, ve kterém budou fólie zavěšeny. 

Vlastní montáž pak lze provést svépomocí, nebo vše nechat na našem profesionálním týmu montérů. 

Závěsné fólie se obvykle používají k oddělení výroby nebo skladu.

Kde se používají?

Nejčastější se tyto průhledné clony používají pro tyto účely:

  • zamezení šíření hluku
  • jako prostředek k udržení požadované hygieny
  • tepelná izolace
  • i záruka bezpečného pohybu osob a manipulační techniky

Jsme váš spolehlivý partner

Vsaďte na jistotu a konzultujte potřebnou montáž závěsných fólií ve vašem provozu s našimi specialisty prodeje. Společně posoudíte, zda je pro vás vhodnější statické nebo spíše posuvné uložení těchto PVC závěsů (fólií).

Naši specialisté mají dlouholeté zkušenosti s montáží závěsných fólií, takže vám pomohou vybrat tu nejlepší variantu řešení vašeho průchodu pomocí těchto průhledných clon.

Nabízíme široký sortiment těchto fólií a jejich velké skladové zásoby. 

Pásky závěsné fólie připravíme v neomezené délce, ručíme za čistý řez i rychlé vyřízení objednávky. 

Neomezujeme zákazníky stanovením minimálního množství nařezaných a nainstalovaných pásků závěsných fólií v rámci jedné objednávky. 

Pošlete nám poptávku

Jak probíhá vlastní montáž

Poté, co naši montéři výroby spočítají a nařežou z 50 metrové role požadovanou délku a šířku jednotlivých pásků, jsou jednotlivé role nařezané fólie připraveny ke kompletaci s portem. Montéři tedy následně osadí nerezové porty pomocí nýtování nebo šroubování (každý port je složen ze dvou částí, mezi které se připevní PVC fólie).  Hotový komplet pásu fólie včetně portu je připraven k uchycení na držák z nerezové oceli, a to buď horním, nebo bočním způsobem.

Na držák zavěšujeme jednotlivé porty (osazené pruhy fólií) tak, aby se vzájemně překrývaly. V praxi to znamená, že dva sousední porty mají vždy jeden ze „zubů“ na držáku portů společný, takže např. na 1 m držáku je zapotřebí nainstalovat 6 portů, každý v šíři 200 mm.

Pokud provádí instalaci závěsných fólií naši montéři výroby přímo u zákazníka, zakracují na místě jednotlivé pásy přímo na míru, tzn. 2-3 cm nad úrovní podlahy. Při určování požadované délky jednotlivých pásků fólií je potřeba počítat s prodloužením v délce, které ovlivní gravitace i okolní teplota. Finální zarovnání délky je proto vhodné provést až po zavěšení jednotlivých pásů. Pokud si budete chtít montáž závěsných fólií provést po instalaci sami, nezapomeňte po proto na zkrácení pásů ve výši cca 2-3 cm nad úrovní podlahy. Zaručíte tak bezpečnost pro procházející osoby i projíždějící vysokozdvižné vozíky.

Pruhy závěsných fólií však nemusejí být umístěny jen na statických, ale také jsou často upevněny na pojízdných prvcích. S ohledem na specifické požadavky provozu někdy používáme způsob uchycení držáků portů v kolejničkách. Tyto kolejnice posuvného pojezdu dokážou rychle uzavřít nebo uvolnit chráněný vchod nebo průchod. Toto řešení je oblíbené zvlášť v provozech, kde se přemisťuje křehké zboží.

Provádíme instalace závěsných fólií přímo v provozu.