Montáž a servis pryžových dopravníkových pásů

Montáž a servis pryžových dopravníkových pásů provádíme jak na našich výrobních pracovištích, tak i přímo v provozech našich zákazníků.


Spojení pásů zajišťujeme:

  • nerozebíratelným způsobem vulkanizací za tepla, tzv. překrývaným spojem. Maximální šířka pryžového dopravníkového pásu, který spojujeme vulkanizací je 1000 mm.
  • rozebíratelným způsobem (mechanickými spojkami MS, RS, ALIGATOR)
  • nerozebíratelným způsobem lepením za studena, a to většinou v takových provozech, kde není dostatek místa pro zařízení na lepení za tepla


Vulkanizace (spojení pryžového dopravníkového pásu  za tepla):

  • vlastní vulkanizace (neboli spojení pásu v tepelně-lisovacích deskách) probíhá tak, že naši montéři výroby předem nastaví veškeré požadované parametry elektronicky v řídící jednotce vulkanizačního zařízení a celý průběh procesu je pak touto řídící jednotkou korigován. Nedochází proto k odchylkám od stanovených parametrů.

Přípravné práce, průběh a kontrola:
Přímo u zákazníka naši montéři provádějí demontáž starého pryžového pásu, kontrolu válečků, hnacího válce a vodicích bočnic, montáž nového pryžového dopravníkového pásu nejčastěji pomocí kladkostroje, spojení, napnutí a jeho seřízení, a na závěr celkovou výstupní kontrolu funkčnosti celého zařízení.
Kromě toho realizujeme „v terénu“ rovněž opravu trhlin stávajícího pásu, osazení pásu nestandardními unašeči nebo vodicími klínky, případně montáž pryžového dopravníkového pásu v obtížně přístupných místech.

Pryžové dopravníky nejčastěji servisujeme v „drsných“ provozech – např. v provozovnách na výrobu nebo dopravu štěrků, písku, cementu, asfaltu, perlitu, v obalovnách, ale uplatňují se výborně i v zemědělských provozech nebo v recyklačních zařízeních.  Tyto pásy jsou díky své odolnosti zvláště vhodné pro přepravu vysoce abrazivního materiálu ve velmi prašném prostředí nebo pro nepřetržitou dopravu horkých materiálů.
V olejivzdorné verzi jsou vhodné i pro přepravu materiálů s obsahem minerálních a rostlinných olejů nebo živočišných tuků.

Pošlete nám poptávku

montáž gumových dopravníkových pásů

servis a montáž gumových dopravníkových pásů v provozu

servis gumových dopravníkových pásů