Osazování kompozitních hadic koncovkami

Osazování kompozitních hadic koncovkamiKompozitní hadice jsou v porovnání s pryžovými hadicemi určenými pro stejné použití velmi lehké a dobře ohebné. Skládají se z několika vrstev termoplastické vyztužené fólie, které jsou navinuty a stlačeny mezi vnitřní a vnější kovovou spirálu.

V závislosti na použitém materiálu navinutých fólií a typu drátu jsou primárně určeny buď pro transport ropných látek nebo chemikálií. Kompozitní hadice slouží obvykle pro plnění a stáčení PHM nebo chemikálií do cisterny, nádrží, zásobníků apod.

Pro zjištění, který materiál je vhodný pro kontakt s konkrétní chemikálií, můžete použít vyhledávací stránku Chemické odolnosti.

Každou kompozitní hadici tlakově testujeme a vystavujeme protokol o zkoušce.

Našim zákazníkům doporučujeme, aby podle použitého média (např. PHM) a typu koncovek, osazených na hadici, posoudili před použitím hadice v praxi potřebu a případně zajistili elektrickou vodivost mezi potrubím a hadicí.

Kompozitní hadice s koncovkami vyžadují kompletaci ve specializované dílně. V oddělení výroby GUMEXU Strážnice provádíme profesionální osazení kompozitních hadic vhodnými koncovkami.

Pošlete nám poptávku

Osazování kompozitních hadic

Průběh lisování

Hadice je upevněna na hydraulickém lisu kovovou objímkou (límcem) k vhodné koncovce. Během lisování je obvod kovového límce pravidelně deformován, což zaručí pevné spojení hadice s koncovkou.

Pro zalisování používáme hliníkové nebo nerezové koncovky - s vnějšími závity 2“ nebo 3“, a to v závislosti na médiu, které bude v jednotlivé kompozitní hadici transportováno:

K těmto hadicím vystavíme na vyžádání certifikát o těsnosti hadice s koncovkou.

Objednejte si u nás kompozitní hadice již zkompletované s příslušnými koncovkami! 
Dodáváme je v délkách až 30 m. Skladem máme dva druhy těchto hadic ve čtyřech rozměrech, které se používají v 95 % všech aplikací v praxi. Tyto hadice splňují ISO9001.

 

Využijte naši službu - na vyžádání opatříme vaši kompozitní hadici s nalisovanými koncovkami štítkem, jehož popis můžeme vytvořit společně. Informace uvedené na štítku vám umožní objednat rychle a jednoduše další shodnou hadici a nezdržovat se dohledáváním všech údajů. To jistě oceníte v případě výměny nebo nutnosti rychlého objednání další identické hadice.