Osazování tlakosacích hadic pomocí skořepin

Tlakosací hadice osazujeme pomocí skořepin. Tato technologie se používá primárně u hadic, které jsou vyztuženy drátem, ale též u tlakových hadic, určených pro přepravu chladicích kapalin, průmyslové vody nebo kalů.

Pošlete nám poptávku

 

Osazování hadic pomocí skořepin

 

Co rozumíme pod výrazem skořepina?

V tomto případě se jedná o druh bezpečnostní spony, která se používá k upínání koncovky s hadicovým trnem s prstýnkem na hadici. Toto těsné spojení hadice s koncovkami odpovídá EN 14420-2 a EN 14420-3. Je nutné respektovat jak její vnitřní, tak i vnější požadovaný průměr.

Skořepiny se používají často v kombinaci s Eurospojkami, což jsou standardizované hadicové spojky, konstruované přímo pro autocisterny nebo železniční vagóny, které přepravují pohonné hmoty nebo chemikálie. Eurospojky jsou u zákazníků oblíbené zejména díky snadnému používání a vysoké spolehlivosti.

Osazování hadic pomocí skořepinSkořepiny dodáváme jak v hliníkovém, tak i v nerezovém provedení.
 

Jakou výhodu poskytují skořepiny?

Pokud jsou hadice osazeny sponami, může se obsluhující personál zranit. Naproti tomu spoj pomocí skořepiny je kompaktnější, koncovka je lépe zajištěna díky pojistnému kroužku. Ale skořepiny mají i další „ochrannou“ funkci: chrání spoj hadice před ostrými předměty, kameny či chemikáliemi, které by mohly způsobit jeho poškození.

Skořepiny se osvědčily rovněž na hadicích, které vedou páru nebo horké kapaliny. Koncovky, určené pro nasazení na parní hadice s upevněním přes skořepiny (klemové spony) zajistí skutečně bezpečné spojení.
 


TIP: Koncovka může být různého druhu, ale musí mít na sobě „prstýnek“. Utahování šroubů ve skořepině musí probíhat křížem, tedy postupně. Na utahování použijeme klasický inbusový klíč (neboli imbus), případně pneumatické nářadí.