Spojování profilů Pireli

Spojování profilů PirelliPokud jste si vybrali gumový profil v metráži s kovovou výztuhou, je možné, že řešíte nejen to, jak jej rychle a správně zkrátit na požadovanou délku, ale i to, jak jej slepit do výsledného požadovaného tvaru. 

Těsnicí profily Pireli s kovovou výztuhou spojujeme třemi různými způsoby:

 • spojení lepidlem - k tomuto spojení je potřebná pouze forma pro krácení na požadovanou délku
   
 • spojení profilů z PVC pomocí speciální spojovací fólie - i při tomto spojování je nutná pouze forma pro krácení na požadovanou délku
   
 • spojení gumových profilů z EPDM vulkanizací - u tohoto typu spojení je potřeba uhradit kromě formy pro krácení rovněž vývoj* formy na vulkanizaci spoje. Cena formy závisí na tvaru profilu a požadované výrobní dávce. Termín dodání formy je cca 6-8 týdnů.

 

Pošlete nám poptávku

Proč je nutný vývoj* formy na přesné krácení profilu?

Spojované plochy musí být zcela rovné kvůli výslednému perfektnímu spoji. Proto je tato forma na krácení profilů nutná jak pro podélný spoj (spoj do smyčky/kruhu) i pro profily spojené pod úhlem (rámy atd.).

spojování profilů Pireli vulkanizací

V čem se liší jednotlivé způsoby spojení profilů Pireli?

U spojení profilů Pireli lepidlem

 • výhoda - nejpříznivější cena
 • nevýhoda - ze všech způsobů spojení vykazuje nejmenší pevnost. Avšak pro některé aplikace je zcela dostačující (např. u víka není požadována dokonalá těsnost)

U spojování profilů Pireli z PVC pomocí fólie

 • výhoda - jedná se o plnohodnotnou náhradu vulkanizovaného spoje, vhodnou právě pro tento materiál
 • nevýhoda - v porovnání s vulkanizovaným spojem u gumových profilů Pireli je spoj pomocí fólie méně flexibilní. Není vhodný pro aplikace s vyšším mechanickým namáháním. 

U spojení gumových profilů Pireli z EPDM pomocí vulkanizace

 • výhoda - nejkvalitnější typ spoje pro výsledný produkt, nejpevnější a nejtěsnější - vhodné např. pro těsnění do oken, těsnění rámů dveří, prostupů apod.
 • nevýhoda - cenově nejnáročnější

Službu spojování profilů Pireli s kovovou výztuhou nabízíme od 100 kusů požadovaných spojů. 
Zakázky v sériových a ultrasériových objemech cenově zvýhodňujeme.

 

Věděli jste, že kalkulace pro vás zpracovávají profesionální kalkulanti z našeho výrobního týmu? Chcete se o jejich práci dozvědět více?

 


* Upozornění: Výrazem vývoj* označujeme technologickou přípravu dávky profilu.