Vyžádejte si náš vzorník

Katalog ať už vytištěný, nebo v on-line verzi je jistě dobrá pomůcka pro každého, kdo chce mít aktuální přehled o našem sortimentu. Ale možnost dotknout se „živého“ materiálu aniž by bylo potřeba cestovat k nám do skladu nebo do vzorkovny vám chceme zprostředkovat právě pomocí našich speciálních vzorníků. Stačí jen, když se na níže uvedeném odkazu přihlásíte nebo zaregistrujete, označíte a objednáte vámi vybraný vzorník a my vám jej rádi bezplatně zašleme.

Výhody vzorníku

Každý vzorník představuje vždy 9 vzorků výřezů z plochých materiálů, které jsou u našich zákazníků nejoblíbenější. Můžete si je tedy sami osahat, protlačit konečky prstů, otestovat jejich pružnost nebo naopak pevnost. A tento praktický „tahák“ vám zůstane stále k dispozici!

Mám zájem o vzorník

 

Vzorník plastových desek

Vzorník plastových desekPřináší 9 vzorků nejžádanějších plastových desek.
Jestliže potřebujete upravit plasty na míru, vyřežeme vám je na vodním paprsku a podle potřeby i vyfrézujeme – vše ve 2D i 3D, jednotlivé kusy i série. Obrábíme desky z polyetylenu, polypropylenu, polyvinylchloridu, polykarbonátu, teflonu, akrylonitrilbutadienstyrenu i polyamidu.
Všechny vzorky na tomto vzorníku – ať už se jedná o desku z PTFE, PE-HD, PE 500, PE 1000, PP, PA6, PVC, PC nebo ABS – mají rovněž vyfrézovaný popis.

Vyřezané a vyfrézované plastové desky používají naši zákazníci jako šablony, formy, modely, loga, štítky, fasádní prvky, ale i kazety pro stavební účely a reklamu.

TIP: Rámeček na tento vzorník jsme vyrobili z mikroporézní pryže T130 EP. I na tu si můžete sáhnout!

Vzorník savých materiálů a vodních filtrůVzorník savých materiálů

Obsahuje 3 vzorky mikroporézní pryže GERANIOCELL. Tato přírodní pryž má houbovitý charakter, který jí umožňuje sát kapaliny. Představené pryže se vzájemně odlišují jak porézností, tak i hustotou a tažností. Savý materiál GERANIOCELL dodáváme v různých tloušťkách, vyřežeme vám z něj tvarový výrobek podle požadovaného rozměru. Používá se často do přítlačných válečků u etiketovacích strojů nebo jako hladítko na omítku ve stavebnictví.

Pokud chcete mechanicky filtrovat kapaliny, lze použít filtrační pěny, které ve 2 vzorcích naleznete rovněž na tomto vzorníku. Jedná se o vodní filtry, které odolávají rozkladu vody a můžete si je vybrat podle různé porozity i tloušťky. Filtry z této polyetherové pěny se často používají v bazénech, akváriích, v čističkách odpadních vod apod. Vyřežeme vám je přesně na míru.

 

 

Vzorník pryží odolných povětrnostním vlivům (EPDM)Vzorník pryží odolných povětrnostním vlivům

Přináší vzorky 9 pryží z EPDM, nejžádanějších u našich zákazníků. Vzorník zahrnuje kromě kompaktní pryže EPDM i dva mikroporézní vzorky. Jsou zde zastoupeny varianty pryže, vhodné pro výrobu těsnění, které je určené pro kontakt s horkou i studenou pitnou vodou, pryže vhodné k použití do prostředků hromadné dopravy, pryže se standardy pro automobilový průmysl, ale také pryže, která umožní krátkodobý kontakt s potravinami.

Inspiroval vás tento vzorník? Pokud nám předáte vzorek, náčrtek nebo výkres potřebného těsnění na míru, poradíme vám rádi s výběrem nejvhodnější pryže z EPDM právě pro vaše použití!

TIP: Seznamte se s naší novinkou – pryží GREEN EVO STAR

 

 

Vzorník silikonových pryžíVzorník silikonových pryží

Představuje 8 vzorků kompaktních těsnicích silikonových pryží a 1 vzorek mikroporézní těsnicí silikonové pryže, které patří k nejoblíbenějším u našich zákazníků. Tyto silikonové těsnicí pryže se odlišují nejen barevným provedením, ale zejména svou tvrdostí, tažností, pevností v tahu, pracovní teplotou i použitelností pro přímý kontakt s potravinami.


TIP: Nejžádanější těsnicí silikonové pryže v rolích jsme vzájemně porovnali s ohledem na jejich nejdůležitější technické parametry a speciální vlastnosti, jakož i cenovou výhodnost pro zákazníka. Toto srovnání naleznete v článku na blogu: Silikonové těsnění ploché vám zhotovíme na míru .

 

Vzorník mikroporézních pryží

Obsahuje vzorky těsnicích mikroporézních pryží, které nejčastěji používají naši zákazníci. Tyto mikroporézky z EPDM, NBR, CR a PE dodáváme nejen v deskách nebo rolích, ale i ve formě „sendviče“.  Jsou používány zejména jako těsnění konstrukčních a stavebních částí, dopadový materiál, podložky. Vzájemně se odlišují tažností, hustotou, nasákavostí i vhodností pro extrémní pracovní teploty.

TIP: Také tyto mikroporézní pryže si kromě vlastnoručního otestování na vzorníku můžete teoreticky prozkoumat v naší detailní srovnávací tabulce, ve které je porovnáváme podle nejdůležitějších technických parametrů i podle cenové výhodnosti pro zákazníky. Vše potřebné se dočtete v článku Mikroporézní pryže a jejich použití.

 

 

Vzorník elastonů

Najdete v něm vzorky tlumicích pružných desek z recyklované pryže, které jsou nejoblíbenější u našich zákazníků. Jednotlivé pružné desky (ELASTONY) mají různou hustotu a liší se i provedením: „GR“ označuje ELASTON s hrubší strukturou, která významně odolává deformaci v tlaku, zatímco „FS“ má v názvu ELASTON, který má jemnější strukturu, lepší elasticitu a silné antivibrační účinky.

TIP: Nejžádanější typy ELASTONŮ jsme pro vás porovnali podle nejdůležitějších technických parametrů v článku Jak používají ELASTONY naši zákazníci. 

 

 

 

Vzorník mechanicky odolných pryží

Zahrnuje ukázky pryží z materiálu NR-SBR, NR-SBR s EP vložkou a NR (para). Tyto mechanicky namáhané pryže se vzájemně liší hlavně svou tvrdostí, tažností, pevností v tahu, odolností vůči ozonu a povětrnostním vlivům. Všechny se vyznačují dobrou oděruvzdorností, některé z nich jsou antistatické. 

TIP: Podrobné srovnání těchto oděruvzdorných pryží, které jsme vybrali podle největší oblíbenosti u našich zákazníků a roztřídili je dle základních technických parametrů i s ohledem na jejich cenovou výhodnost, naleznete v článku Mechanicky namáhané pryže.

 

 

 

 

Vzorník pryží odolných olejůmVzorník pryží odolných olejům

Přináší vzorky nejoblíbenějších pryží z NBR a NBR/SBR u našich zákazníků. Tyto olejivzdorné pryže se vzájemně odlišují tvrdostí, tažností a pevností v tahu, ale zejména svou odolností vůči odlišným typům průmyslových olejů. Vzorník zahrnuje jak pryž určenou pro kontakt s oleji a benzinem, tak i pryž vhodnou pro plynárenství. Naleznete zde i vzorky pryže odolné transformátorovému oleji anebo pryž, která je vhodná pro potravinářství a splňuje požadované normy.

TIP: Detailní srovnání nejdůležitějších parametrů všech olejivzdorných pryží, které jsou ve formě vzorků součástí tohoto Vzorníku, naleznete v článku Materiál pro speciální použití - NBR.