Vyžádejte si náš vzorník

Katalog ať už vytištěný, nebo v on-line verzi je jistě dobrá pomůcka pro každého, kdo chce mít aktuální přehled o našem sortimentu. Ale možnost dotknout se „živého“ materiálu aniž by bylo potřeba cestovat k nám do skladu nebo do vzorkovny vám chceme zprostředkovat právě pomocí našich speciálních vzorníků. Stačí jen, když vyplníte níže uvedený Poptávkový formulář, a my vám zvolený vzorník rádi bezplatně zašleme.

Výhody vzorníku

Každý vzorník představuje vždy 9 vzorků výřezů z plochých materiálů, které jsou u našich zákazníků nejoblíbenější. Můžete si je tedy sami osahat, protlačit konečky prstů, otestovat jejich pružnost nebo naopak pevnost. A tento praktický „tahák“ vám zůstane stále k dispozici!

Poptávkový formulář na vzorník

 

Vzorník silikonových pryžíVzorník silikonových pryží

Představuje 8 vzorků kompaktních těsnicích silikonových pryží a 1 vzorek mikroporézní těsnicí silikonové pryže, které patří k nejoblíbenějším u našich zákazníků. Tyto silikonové těsnicí pryže se odlišují nejen barevným provedením, ale zejména svou tvrdostí, tažností, pevností v tahu, pracovní teplotou i použitelností pro přímý kontakt s potravinami.


TIP: Nejžádanější těsnicí silikonové pryže v rolích jsme vzájemně porovnali s ohledem na jejich nejdůležitější technické parametry a speciální vlastnosti, jakož i cenovou výhodnost pro zákazníka. Toto srovnání naleznete v článku na blogu: Silikonové těsnění ploché vám zhotovíme na míru .

 

Vzorník mikroporézních pryží

Obsahuje vzorky těsnicích mikroporézních pryží, které nejčastěji používají naši zákazníci. Tyto mikroporézky z EPDM, NBR, CR a PE dodáváme nejen v deskách nebo rolích, ale i ve formě „sendviče“.  Jsou používány zejména jako těsnění konstrukčních a stavebních částí, dopadový materiál, podložky. Vzájemně se odlišují tažností, hustotou, nasákavostí i vhodností pro extrémní pracovní teploty.

TIP: Také tyto mikroporézní pryže si kromě vlastnoručního otestování na vzorníku můžete teoreticky prozkoumat v naší detailní srovnávací tabulce, ve které je porovnáváme podle nejdůležitějších technických parametrů i podle cenové výhodnosti pro zákazníky. Vše potřebné se dočtete v článku Mikroporézní pryže a jejich použití.

 

 

Vzorník elastonů

Najdete v něm vzorky tlumicích pružných desek z recyklované pryže, které jsou nejoblíbenější u našich zákazníků. Jednotlivé pružné desky (ELASTONY) mají různou hustotu a liší se i provedením: „GR“ označuje ELASTON s hrubší strukturou, která významně odolává deformaci v tlaku, zatímco „FS“ má v názvu ELASTON, který má jemnější strukturu, lepší elasticitu a silné antivibrační účinky.

TIP: Nejžádanější typy ELASTONŮ jsme pro vás porovnali podle nejdůležitějších technických parametrů v článku Jak používají ELASTONY naši zákazníci. 

 

 

 

Vzorník mechanicky odolných pryží

Zahrnuje ukázky pryží z materiálu NR-SBR, NR-SBR s E-P vložkou a NR (para). Tyto mechanicky namáhané pryže se vzájemně liší hlavně svou tvrdostí, tažností, pevností v tahu, odolností vůči ozonu a povětrnostním vlivům. Všechny se vyznačují dobrou oděruvzdorností, některé z nich jsou antistatické. 

TIP: Podrobné srovnání těchto oděruvzdorných pryží, které jsme vybrali podle největší oblíbenosti u našich zákazníků a roztřídili je dle základních technických parametrů i s ohledem na jejich cenovou výhodnost, naleznete v článku Mechanicky namáhavé pryže.

 

 

 

 

Vzorník pryží odolných olejůmVzorník pryží odolných olejům

Přináší vzorky nejoblíbenějších pryží z NBR a NBR/SBR u našich zákazníků. Tyto olejivzdorné pryže se vzájemně odlišují tvrdostí, tažností a pevností v tahu, ale zejména svou odolností vůči odlišným typům průmyslových olejů. Vzorník zahrnuje jak pryž určenou pro kontakt s oleji a benzinem, tak i pryž vhodnou pro plynárenství. Naleznete zde i vzorky pryže odolné transformátorovému oleji anebo pryž, která je vhodná pro potravinářství a splňuje požadované normy.

TIP: Detailní srovnání nejdůležitějších parametrů všech olejivzdorných pryží, které jsou ve formě vzorků součástí tohoto Vzorníku, naleznete v článku Materiál pro speciální použití - NBR.