Vyžádejte si náš vzorník

Katalog ať už vytištěný, nebo v on-line verzi je jistě dobrá pomůcka pro každého, kdo chce mít aktuální přehled o našem sortimentu. Ale možnost dotknout se „živého“ materiálu, aniž by bylo potřeba cestovat k nám do skladu nebo do vzorkovny, vám chceme zprostředkovat právě pomocí našich speciálních vzorníků. Stačí jen, když se na níže uvedeném odkazu přihlásíte nebo zaregistrujete, označíte a objednáte vámi vybraný vzorník a my vám jej rádi bezplatně zašleme.

Výhody vzorníku

Každý vzorník představuje vždy 9 vzorků výřezů z plochých materiálů, které jsou u našich zákazníků nejoblíbenější. Můžete si je tedy sami osahat, protlačit konečky prstů, otestovat jejich pružnost nebo naopak pevnost. A tento praktický „tahák“ vám zůstane stále k dispozici!

Mám zájem o vzorník

 

Vzorník mikroporézních profilů

Přináší sadu 6 vzorků nejčastěji žádaných mikroporézních profilů ve čtvercovém průřezu. Tyto porézní silikonové a pryžové profily se strukturou uzavřených buněk se výborně uplatní při aplikaci, která vyžaduje těsnění s velkou pružností. Jsou buď nenasákavé, anebo s omezenou nasákavostí vlhkosti.
Do vzorníku jsme zařadili nejen standardní i samolepicí měkčené profily s různou hustotou, ale také samozhášivé silikonové samolepicí mikroporézní profily, splňující normu EN 45545-2 HL2, HL3. Jsou vhodné především pro využití v drážní dopravě, ale skvěle se uplatní i jako těsnění lednic, pecí a kontejnerů pro přepravu potravin.  
Mikroporézní profily vám rychle a profesionálně čistým řezem nasekáme na přesnou délku, nebo je slepíme do požadovaných tvarů pomocí osvědčených tmelů s atestem. Mikroporézní profily ze silikonu lepíme i pro potravinářské účely.

TIP: Potřebujete měkčené pryžové těsnění a hledáte další informace? Připravili jsme je pro vás v článku Profily z mechové pryže

Vzorník polyuretanových desek

Vzorník polyuretanových desekPředstavuje 9 vzorků kompaktního a mikroporézního polyuretanu v různých variantách barvy a tvrdosti, které naši zákazníci nejčastěji odebírají.
Polyuretan spolehlivě vydrží velké mechanické zatížení, silné odírání, vibrace a nárazy. Výborně těsní, po deformaci se dokáže vrátit do původního stavu. Je proto vhodný zejména pro silně namáhané mechanické části přístrojů a strojů, kde vydrží ještě více než pryž. PU vám připravíme buď jako plochou desku, anebo na míru zpracovaný strojní díl – ať už v podobě obložení, manžety, tlumicího dorazu, stíracího břitu a mnohé další.
V našem článku uvádíme základní parametry PU desek, z nichž jsme připravili právě tyto vzorky. Dozvíte se navíc o výhodách i omezení polyuretanu, detailně se zabýváme jednotlivými typy, přinášíme cenná doporučení z praxe. 

Vzorník rohoží

Vzorník rohoží

Připravili jsme pro vás vzorky nejžádanějších rohoží.  Protiúnavová  ORTHOMAT SAFETY se žlutě označeným bezpečnostním okrajem a dezénem kůže je vhodná pro suché provozy (výrobní a balicí linky, montážní pracoviště). Bublinková verze s náběhovou hranou BUBBLEMAT, vydrží více pochozích cyklů a má lepší odolnost vůči opotřebení, ale rovněž není vhodná pro kontakt s oleji, tuky ani k přejíždění těžkými vozíky. Protismyková STEEL PLATE s kladívkovým dezénem a náběhovou bezpečnostní hranou dobře ochrání stojící zaměstnance před chladem z podlahy a tlumí nárazy. V této sadě naleznete i tři robustní vzorky průmyslových čisticích rohoží: RINGO HONEY COMB STANDARD (pro běžné prostředí vchodů), RINGO OCTOMAT PLUS (pro vyšší zatížení) a RINGO HONEY COMB REACH (pro náročné prostředí). Liší se tloušťkou a tvrdostí, dobře snášejí mokré prostředí, ale vadí jim olej. Naopak čisticí rohož RAMPMAT BLACK dobře odolává olejům, je vhodná i do mokrého prostředí a je také opatřena náběhovou hranou, která snižuje riziko zakopnutí.
TIP: Vybrali jste si v našem sortimentu gumovou rohož, jejíž součástí není bezpečnostní náběhová hrana? Hranu vám vyrobíme přesně na míru.

Vzorník tvarovatelného potrubí pro vzduchotechniku

Kovové flexi potrubíPro naše zákazníky jsme připravili rozměrově atypický „vzorník“ – sadu 4 vzorků vzduchotechnického tvarovatelného „flexi potrubí“.
V sadě, kterou si můžete nezávazně a zdarma objednat, naleznete vzorek lehkého nerezového flexibilního potrubí SEMI SSG. Tento typ je vhodný zejména pro statické aplikace ve ventilačních a větracích zařízeních. Dalším vzorkem je SEMI ALG. Tato varianta se odlišuje od ostatních – jedná se o provedení z černého hliníku, které je obzvlášť vhodné pro designové aplikace. V praxi si rovněž můžete otestovat vzorek vzduchotechnické hadice SEMI ALG 2 z dvouvrstvého hliníku, anebo velmi lehké jednovrstvé hliníkové potrubí SEMI ALG.
Vzduchotechnické tvarovatelné potrubí máme skladem v průměrech 100 – 250 mm a základních délkách 1; 3 a 5 metrů. Potrubí jiných rozměrů dokážeme připravit rychle a na míru.
K finální instalaci flexibilního vzduchotechnického potrubí v konkrétním provozu už není zapotřebí žádná dodatečná úprava. 

Vzorník plastových desek

Vzorník plastových desekPřináší 9 vzorků nejžádanějších plastových desek.
Jestliže potřebujete upravit plasty na míru, vyřežeme vám je na vodním paprsku a podle potřeby i vyfrézujeme – vše ve 2D i 3D, jednotlivé kusy i série. Obrábíme desky z polyetylenu, polypropylenu, polyvinylchloridu, polykarbonátu, teflonu, akrylonitrilbutadienstyrenu i polyamidu.
Všechny vzorky na tomto vzorníku – ať už se jedná o desku z PTFE, PE-HD, PE 500, PE 1000, PP, PA6, PVC, PC nebo ABS – mají rovněž vyfrézovaný popis.

Vyřezané a vyfrézované plastové desky používají naši zákazníci jako šablony, formy, modely, loga, štítky, fasádní prvky, ale i kazety pro stavební účely a reklamu.

TIP: Rámeček na tento vzorník jsme vyrobili z mikroporézní pryže T130 EP. I na tu si můžete sáhnout!

Vzorník savých materiálů a vodních filtrůVzorník savých materiálů

Obsahuje 3 vzorky mikroporézní pryže GERANIOCELL. Tato přírodní pryž má houbovitý charakter, který jí umožňuje sát kapaliny. Představené pryže se vzájemně odlišují jak porézností, tak i hustotou a tažností. Savý materiál GERANIOCELL dodáváme v různých tloušťkách, vyřežeme vám z něj tvarový výrobek podle požadovaného rozměru. Používá se často do přítlačných válečků u etiketovacích strojů nebo jako hladítko na omítku ve stavebnictví.

Pokud chcete mechanicky filtrovat kapaliny, lze použít filtrační pěny, které ve 2 vzorcích naleznete rovněž na tomto vzorníku. Jedná se o vodní filtry, které odolávají rozkladu vody a můžete si je vybrat podle různé porozity i tloušťky. Filtry z této polyéterové pěny se často používají v bazénech, akváriích, v čističkách odpadních vod apod. Vyřežeme vám je přesně na míru.

 

 

Vzorník pryží odolných povětrnostním vlivům (EPDM)Vzorník pryží odolných povětrnostním vlivům

Přináší vzorky 9 pryží z EPDM, nejžádanějších u našich zákazníků. Vzorník zahrnuje kromě kompaktní pryže EPDM i dva mikroporézní vzorky. Jsou zde zastoupeny varianty pryže, vhodné pro výrobu těsnění, které je určené pro kontakt s horkou i studenou pitnou vodou, pryže vhodné k použití do prostředků hromadné dopravy, pryže se standardy pro automobilový průmysl, ale také pryže, která umožní krátkodobý kontakt s potravinami.

Inspiroval vás tento vzorník? Pokud nám předáte vzorek, náčrtek nebo výkres potřebného těsnění na míru, poradíme vám rádi s výběrem nejvhodnější pryže z EPDM právě pro vaše použití!

TIP: Seznamte se s naší novinkou – pryží GREEN EVO STAR

 

 

Vzorník silikonových pryžíVzorník silikonových pryží

Představuje 8 vzorků kompaktních těsnicích silikonových pryží a 1 vzorek mikroporézní těsnicí silikonové pryže, které patří k nejoblíbenějším u našich zákazníků. Tyto silikonové těsnicí pryže se odlišují nejen barevným provedením, ale zejména svou tvrdostí, tažností, pevností v tahu, pracovní teplotou i použitelností pro přímý kontakt s potravinami.


TIP: Nejžádanější těsnicí silikonové pryže v rolích jsme vzájemně porovnali s ohledem na jejich nejdůležitější technické parametry a speciální vlastnosti, jakož i cenovou výhodnost pro zákazníka. Toto srovnání naleznete v článku na blogu: Silikonové těsnění ploché vám zhotovíme na míru .

 

Vzorník mikroporézních pryží

Obsahuje vzorky těsnicích mikroporézních pryží, které nejčastěji používají naši zákazníci. Tyto mikroporézky z EPDM, NBR, CR a PE dodáváme nejen v deskách nebo rolích, ale i ve formě „sendviče“.  Jsou používány zejména jako těsnění konstrukčních a stavebních částí, dopadový materiál, podložky. Vzájemně se odlišují tažností, hustotou, nasákavostí i vhodností pro extrémní pracovní teploty.

TIP: Také tyto mikroporézní pryže si kromě vlastnoručního otestování na vzorníku můžete teoreticky prozkoumat v naší detailní srovnávací tabulce, ve které je porovnáváme podle nejdůležitějších technických parametrů i podle cenové výhodnosti pro zákazníky. Vše potřebné se dočtete v článku Mikroporézní pryže a jejich použití.

 

 

Vzorník elastonů

Najdete v něm vzorky tlumicích pružných desek z recyklované pryže, které jsou nejoblíbenější u našich zákazníků. Jednotlivé pružné desky (ELASTONY) mají různou hustotu a liší se i provedením: „GR“ označuje ELASTON s hrubší strukturou, která významně odolává deformaci v tlaku, zatímco „FS“ má v názvu ELASTON, který má jemnější strukturu, lepší elasticitu a silné antivibrační účinky.

TIP: Nejžádanější typy ELASTONŮ jsme pro vás porovnali podle nejdůležitějších technických parametrů v článku Jak používají ELASTONY naši zákazníci. 

 

 

 

Vzorník mechanicky odolných pryží

Zahrnuje ukázky pryží z materiálu NR-SBR, NR-SBR s EP vložkou a NR (para). Tyto mechanicky namáhané pryže se vzájemně liší hlavně svou tvrdostí, tažností, pevností v tahu, odolností vůči ozonu a povětrnostním vlivům. Všechny se vyznačují dobrou oděruvzdorností, některé z nich jsou antistatické. 

TIP: Podrobné srovnání těchto oděruvzdorných pryží, které jsme vybrali podle největší oblíbenosti u našich zákazníků a roztřídili je dle základních technických parametrů i s ohledem na jejich cenovou výhodnost, naleznete v článku Mechanicky namáhané pryže.

 

 

 

 

Vzorník pryží odolných olejůmVzorník pryží odolných olejům

Přináší vzorky nejoblíbenějších pryží z NBR a NBR/SBR u našich zákazníků. Tyto olejivzdorné pryže se vzájemně odlišují tvrdostí, tažností a pevností v tahu, ale zejména svou odolností vůči odlišným typům průmyslových olejů. Vzorník zahrnuje jak pryž určenou pro kontakt s oleji a benzinem, tak i pryž vhodnou pro plynárenství. Naleznete zde i vzorky pryže odolné transformátorovému oleji anebo pryž, která je vhodná pro potravinářství a splňuje požadované normy.

TIP: Detailní srovnání nejdůležitějších parametrů všech olejivzdorných pryží, které jsou ve formě vzorků součástí tohoto Vzorníku, naleznete v článku Materiál pro speciální použití - NBR.